Haber

Antalya’da 2 deprem bebeği dünyaya geldi

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kahramanmaraş’tan kendi imkanlarıyla gelen 2 depremzedenin yeni bebekleri Antalya’da dünyaya geldi.

Kepez Devlet Hastanesi’ndeki sarsıntı alanlarından yaralıları ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya’ya 3 bin 88 yaralının geldiğini, görevli doktorların depremzedelere titizlikle baktığını söyledi. Kepez Devlet Hastanesi’nde yaralanan ve tedavi gören hastaların kendi imkanlarıyla Antalya’ya gelenler olduğunu belirten Vali Yazıcı, “İlimize gelen 3 bin 88 hastadan 2 bin 540’ı taburcu oldu. 63 hastamız var. Ağır bakımda yatan hastalar. 5 vatandaşımızı kaybettik. Depremzedelere yardım için hastanelerimiz ve ekiplerimizle var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

ANTALYA’DA İKİ BEBEK DOĞDU Depremzedelerin otel ve pansiyonlarda ağırlanmaya başladığını da belirten Vali Yazıcı, “Otel ve pansiyonlarımızda görev yapmak üzere 400 kişilik bir sağlık grubu oluşturduk. acı güzel şeyler olur hayat devam ediyor 2 çocuğumuz antalyada doğdu gözlerini açtı görünce çok mutlu olduk ortopedi servisinde 10 hastamız var onlarında da çeşitli yerlerinde kırıklar var durumları ciddi değil. Hatay, Maraş, Adıyaman’dan hastalarımız var ve şehrimize de geliyorlar. Rabbim hepsine Şafi’nin adıyla şifalar versin. Yoğun bakımda tedavi gören 63 hastamızın da sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” dedi.

“2 bin yatak ve 400 civarında ağır bakım ünitesi açtık. Gerekirse bunu artırabiliriz. Öncelikle devlet hastanelerimiz ve gerektiğinde özel hastanelerimiz gelecek hastalarımıza her türlü sağlık hizmetini vermeye devam edecek.” İnşallah komşu il olarak depremzedelerimizi ağırlamaya ve sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz.”

espiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu