Haber

Ekrem İmamoğlu: Bundan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabusu benim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cezaevi ve siyasi yasaktan cumhurbaşkanı adaylığına kadar her şeyi anlattı.

“BENİ HER AKŞAM RÜYADA GÖRDÜNÜZ zannediyordum”

İmamoğlu, son dönemde cezaevi kararıyla gerginlik yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben, “Mahkeme davası, 6’lı masa, kurdukları kumpas sürecine aldanmayan Kılıçdaroğlu ve Akşener ve Gösterilen ahenkli bakış onları düzgün bir şekilde alt üst etti.Beni her akşam rüyasında gördüğünü sandım ama bu saatten sonra onun için bir kabusa dönüştü” dedi.

“TÜRKİYE ÜZERİNDE DEMOKRASİYE YAPILAN HER MÜDAHALE”

“Cezaevi kararı İmamoğlu’nu mu yoksa Türkiye’yi mi engelliyor?” Ekrem İmamoğlu da, “Demokrasiye yapılan her müdahale Türkiye’nin önünü kapatır. Başarısız hale getirmek zorundayız. O kadar yaparsak Türkiye’nin önü açılır. Bu hukuk dışı alınan tüm kararlar için geçerlidir. Arkadaşlarımız içeride, Demirtaş.” şu anda içeride. Ailelerinin durumu kötü” dedi.

“KATLARCA DAHA YETENEKLİ BİR KARA SEZONLU OLDUĞUMU UNUTUYOR”

İmamoğlu, Cumhuriyet gazetesine verdiği demeçte, kendisine verilen cezayla ilgili çizilen senaryolara da değindi: “Mal sahibi olma hissine sahip iktidar mensupları var. Memlekete bunu hissettiriyorlar. İstanbul’a ‘biz yapmayacağız’ hissi yaşattılar. kazansan bile ver.’ İşte bu noktada “İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır” diyen anlayış bu kaygıyı kapısında hissediyor.Bu kaygı yüzünden başrol oyuncusu kumpas ve şantaj duygularıyla gördüğü insanları tasfiye etmeye çalışıyor. Karadenizliyim. Bundan sonra cumhurbaşkanına tek tavsiyem şudur: Sahayı cesaretle dizayn etsinler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu