Ekonomi

Emekli Çiftçilere 5 Bin Lira Ödeme Yapılacak

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, emekli çiftçilerin tarla ve bahçelerini satmadıklarını, faal çiftçi olmasalar dahi oda kayıtlarını silmediklerini belirterek, “Emeklilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor. 5 bin lira ödeme yapılması gerekiyor.”

Emekli çiftçilerin ödemeden yararlanamadığına işaret eden Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, “Emekli çiftçilerimiz emekli olduktan sonra tarlalarını, bahçelerini satmıyor veya faal çiftçi olmasalar bile oda kayıtlarını sildirmiyorlar. Çiftçilerin büyük bir kısmı ortadan kaldırılmalı ve bu uygulamadan muaf tutulmalı.”

Stratejik öneme sahip tarım branşında çalışanların üretimden vazgeçerek tarla ve bahçelerini satmaları halinde gelecekte gıdaya ulaşmanın çok daha zor olacağının altını çizen Önder Doğan, “Gelecek nesiller için büyük tehlike oluşacak. Çiftçilerimiz emekli olsa bile üretimdeki tüm zorluklara rağmen tarlalarını hasat ederek ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar.” Soframızdaki gıdaya, ekmeğe katkı sağlayan tarım sektörü üreticilerinin her zaman pozitif ayrımcılıkla desteklenmesi gerekiyor. TZOB Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın da belirttiği gibi 5 bin liralık ödeme birçok çiftçimizin aldığı destekten fazladır. Özellikle emekli çiftçilerimiz çalışarak, üreterek ülkemize katkı sağlamaya devam ediyor. “Devam eden tüm emeklilerin mağduriyeti giderilmeli ve 5 bin lira ödeme yapılmalıdır” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu