Ekonomi

Emet Belediyesi İsrail Ürünlerini Boykot Ediyor

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, belediyenin ilçedeki termal banyoları ve sosyal tesislerinde İsrail menşeli eserlere yer verilmeyeceğini duyurdu.

İsrail’in tüm dünyanın insan onuruna ve haysiyetine saldırdığını belirten Cumhurbaşkanı Hüseyin Doğan, şunları söyledi: “İsrail bir savaşta yapılmayacak her şeyi yapıyor. Filistin’de tapınaklar, hastaneler, okullar, mülteci kampları bombalanıyor. Saldırıyorlar. Amerika ve Avrupa’dan bombalı çocuklar geliyor.” “Siyonist İsrail zulmüne devam ediyor. Batı da bu vahşeti destekliyor. BM kararını tanımayan İsrail, çocukları katletmeye devam ediyor. Mazlumların acısı sessiz kalmayacak. İnşallah İsrail yeryüzünden silinecektir. “dedi.

“Sosyal tesislerde yerli ve milli eserler kullanılacak”

Belediyenin ilçenin farklı yerlerinde bulunan sosyal tesislerinde artık İsrail menşeli hiçbir ürüne yer vermeyeceklerini belirten Başkan Doğan, “Sosyal tesislerimizin tamamında yerli ve milli eserler kullanılacak. Hiçbir şekilde bu tesise yer verilmeyecektir. İsrail menşeli eserlerin kullanılmasına veya servis edilmesine izin verilmeyecektir. Elleri çocuk kanına bulanmış firmaların eserlerine yer vermeyeceğiz.”

Tüm esnaf ve iş adamlarından aynı duyarlılığı beklediğini belirten Doğan, yaptığı açıklamada İsrail mallarına boykot çağrısı yaptığını belirterek, “Ticari kaygılarla değil, insani ve İslami kaygılarla hareket edelim. İsrail eserlerini ilçemize katmayalım. Sosyal tesislerimizde ilk uygulamaya başlıyoruz.” – KÜTAHYA

haberceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu