Haber

O uçakta gerçekte ne oldu? Bakan Nabati tek tek anlattı

Dün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NebatiTHY’nin bulunduğu yer Ankara – İstanbul Uçakta Bakan Nabati ile bazı yolcular arasında tartışma çıktı ve bu tartışmanın gerekçesi muhalif medya tarafından Nebati’nin uçağı beklemesi olarak gösterildi. CHP yanlısı medya ve trol hesaplarla çarpıtılan bu olayın aslını bizzat Bakan Nebati ortaya çıkardı.

Bakan Nebati, o uçakta yaşananları sosyal medya hesabından paylaştı. Nebati, uçaktaki gecikmenin kendisiyle ilgili olmadığını, bindikten sonra uçakta hala yolcuların olduğunu, bu olayların seçim sonuçlarını sindiremeyen CHP’li bir milletvekilinin kışkırtıcı yönlendirmesi nedeniyle gerçekleştiğini söyledi.

İşte Bakan Nabati’nin paylaşımı;

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü yolcusu olduğum Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar tamamen çarpıtılarak kamuoyuna yansıdı. Konuyla ilgili manipülasyon iki gündür devam ederken kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek için açıklama yapılması zorunlu hale geldi.
 
Öncelikle uçağın kalkış saatindeki gecikmenin şahsımla kesinlikle bir ilgisi yoktur. Gecikmenin tek nedeni, diğer yolcularla birlikte bana da bildirildiği üzere hava koşulları. Ayrıca ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı yolcuların uçağa binmeye devam ettiği kaydedilen görüntülerden anlaşılıyor.

Uçakta yerimi alırken CHP’li bir milletvekilinin kışkırtıcı yönlendirmesi nedeniyle halkın iradesini sindiremeyen bir grubun sözlü alaylarına maruz kaldım. Gecikmenin nedeni hava muhalefeti olmasına rağmen benden kaynaklandığı algısı oluşturulmaya çalışılarak asılsız suçlamalarda bulunuldu. Bunun üzerine bu insanlara gecikmenin sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini açık ve net bir şekilde kabul etmeleri gerektiğini hatırlattım. Bu hatırlatmayı sadece bu birkaç kişi için yaptım.

Unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldır milletimize efendi olmaktan uzak, tam tersine hizmetkâr olmak ve asırlık eserleri ülkemize kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyasi anlayışın askerleriyiz. ülke. Bu nedenle hiçbir kötü niyetli algı operasyonu milletimizle çevremize giremeyecek ve asla kırılmaz gönül köprülerimizi zedeleyemeyecektir. Bu durum geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla milletimiz tarafından bir kez daha ispatlanmıştır.

Sorumlu habercilik ve basın ahlakı anlayışıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, bir algı operasyonundan ibaret olan bu korkunç çarpıtmalarını milletimizin takdirine bırakıyor, siyasetin asla inşa edilemeyeceğini kabul etmeye davet ediyorum. bu bilinen çevrelerde ve saçmalıklarda.

sarikamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu