Haber

Perinçek, İsveç’in NATO katılım protokolü teklifinin kabul edilmemesini istedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, TBMM Dışişleri Komisyonu’nda görüşülecek İsveç’in NATO’ya katılım protokolüne ilişkin teklifin kabul edilmemesini istedi.

Vatan Partisi İstanbul İl Müdürlüğü binasında basın toplantısı düzenleyen Perinçek, NATO’nun genişlemesinin savaş tehdidinin kötüleşip yayılmasına neden olacağını söyledi.

NATO’nun Türkiye’deki terör örgütlerini desteklediğini ve darbelerde rol aldığını savunan Perinçek, “NATO’ya ‘evet’ demek, Türkiye’nin bağımsızlığına, egemenliğine, toprak bütünlüğüne, ulusal ortamda ekonomisinin büyümesine ve güçlenmesine ihanet etmek demektir.” söz konusu.

Perinçek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çok önemli bir sorumluluk düştüğüne dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Bu sorumluluk, Türkiye’nin bağımsızlığı, egemenliği ve bütünlüğü ile doğrudan bağlantılıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, NATO meclisi değildir. Türkiye Meclisi, Amerika’nın getirdiği ve koyduğu belgeleri onaylama yetkisine sahip değildir. Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri Devletin egemenlik ve bağımsızlığına, milletin bütünlüğüne bağlılık yemini ettiğini belirterek, “Artık yemini bozamazlar. Buradan tüm milletvekillerine sesleniyoruz. O meclis kürsüsünde verdiğiniz yeminleri bozamazsınız. Vatan Partisi olarak yeminlerinizi bozmanızı hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz.”

haberakincilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu