Haber

Tenisçi Martina Navratilova kanseri yendiğini açıkladı

Eski dünya 1 numaralı tenisçi Martina Navratilova ikinci kez kanseri atlattığını açıkladı. Navratilova Ocak ayında yaptığı açıklamada gırtlak ve meme kanseri olduğunu, “Bu çifte olumsuzluk ciddi ama yine de tedavi edilebilir. Umarım iyi bir sonuç çıkar. Bir süre ağrıyacak ama tüm gücümle savaşacağım” dedi.

Forbes dergisinin haberine göre 19 Haziran Pazartesi günü Twitter hesabından açıklama yapan Martina Navratilova, “Sloan Kettering’de yaptığım bir günlük tetkiklerin ardından tüm sonuçlarım temiz çıktı. Tüm doktorlar, hemşireler, proton ve radyasyon sihirbazları. Ne büyük bir rahatlama.” kullanılmış.

2020 yılında da lenf kanseri teşhisi konulan ve bir yıl sonra iyileşen tenisçi Suarez Navarro, bu mesaja yanıt olarak “Harika bir haber, senin adına çok sevindim Martina” yazdı.

Ne oldu?

Martina Navratilova, 2 Ocak 2023’te gırtlak ve meme kanseri olduğunu açıklayan bir açıklama yaptı. Navratilova da 2010 yılında göğüs kanserine yakalandı ve hastalığı yendi.

Tekrar kansere yakalanan tenisçinin durumu hakkında bilgi veren menajeri, kanserin 1. evrede olduğunu ve görünümünün uygun olduğunu, tedavilerin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi. “Kanser HPV tipi ve bu tip kanserler tedaviye iyi yanıt veriyor. Forth Worth’daki WTA finalleri sırasında Martina, lenf nodu şişmesini fark etti ve geçmeyince biyopsi yapıldı. Yapılan biyopsi sonucunda 1. evre gırtlak kanseri tespit edildi. Martina’nın boğazında tetkikler yapılırken göğsünde şüpheli bir kitle bulundu ve bunun boğazındaki kanserle hiçbir ilgisi olmadığı belirlendi. Her iki kanser de erken aşamada” diye paylaştı.

Çek Navratilova, 1981 yılında ABD vatandaşı oldu. Navratilova’nın mesleğinde toplam 59 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu