Ekonomi

Şirketler CW Enerji panelleri ile geleceğe değer katıyor

ANTALYA (İGFA) – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Enerji’nin panelleri ile şirketler saf elektrik üretmeye devam ediyor. Fabrika çatılarını güneş enerjisi santralleri ile donatan CW Power, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Anadolu Isuzu’nun Kocaeli’de faaliyet gösteren fabrikasında 5500,04 kWp gücünde güneş enerjisi santrali kurulumunu tamamladı.

CW Power CEO’su Volkan Yılmaz, sektördeki elektrik talebinin her geçen gün arttığını belirterek, “Artan enerji talebi göz önüne alındığında, elektrik üretiminde güneş enerjisinin büyük bir avantajı var. Şirketler güneşten aldıkları enerji ile kendi enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmekte ve maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayabilmektedir. CW Enerji olarak firmalara destek oluyor ve çatılarını yüksek kalite standartlarında ürettiğimiz güneş enerjisi panelleri ile donatmaya devam ediyoruz.”

Firmaların güneş enerjisi santralleri sayesinde kesintisiz elektrik elde edebildiklerini belirten Yılmaz, GES ile de sürdürülebilir çevreye katkı sağladıklarına dikkat çekti.

Paneller yılda ortalama 437 ağacı kurtaracak.

Farklı departmanlarda faaliyet gösteren birçok firmayı güneş enerjisi sistemleri ile buluşturduklarını belirten Yılmaz, “Daha yaşanabilir bir gelecek için Kocaeli’de faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Anadolu Isuzu ile iş birliği yaptık. İşbirliğimiz kapsamında şirketin çatısına 5500,04 kWp gücünde güneş enerjisi santrali kurulumunu tamamladık. Güneş panelleri ile şirket yılda yaklaşık 2.895.721 kg. karbon salınımını önleyecek ve 437 ağacı kurtaracak. Şirket, panolarımız aracılığıyla elektrik üretimine başladı. Bizi tercih eden değerli yatırımcımıza teşekkür ederiz.”

Yılmaz, çevre dostu, sınırsız saf bir güç kaynağı olan güneş enerjisi ile firmaları buluşturmaya ve sürdürülebilir çevreye katkı sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu