Ekonomi

Sütaş’tan süt ve süt ürünlerinde ihracat rekoru

İhracatında ürün çeşitliliğini de artıran Sütaş, dünya pazarlarında markasını geliştirmeye devam ediyor. 2022 yılında ihracat yaptığı ülke sayısını 47’ye çıkaran Sütaş, 62 milyon dolarla bugüne kadarki en yüksek süt ve süt ürünleri ihracatını gerçekleştirdi. Sütaş, bu sonuçla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırladığı “2022-Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” listesinde 469’uncu sırada yer aldı.

Sütaş, 2022 yılında kurduğu yeni bağlantılarla ihracat yaptığı ülkeler arasına Sırbistan, Suudi Arabistan, İsviçre, Çin, Güney Kore, Pakistan, Özbekistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Nijerya ve Maldivler’i ekledi.

2022 yılında elde edilen başarılı sonuçlarda Avrupa pazarında yakaladığı ivmenin de etkili olduğunu söyleyen Sütaş Uluslararası Pazarlar ve İhracat Müdürü Arman Anık, “Sütaş bu süreçte Avrupa Birliği, İngiltere ve Balkan ülkelerinde yeni bağlantılar kurdu. dönemde olduğu gibi tüketici ürünlerinde de, endüstriyel ürünler pazarında da yenilikçi çalışmalar üretti. güçlü bir büyüme gösterdi. MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) Bölgesi’nde ise Irak, İsrail, Ürdün, Libya, BAE ve Umman pazarlarında büyümeye devam ederek bölgeye ihracatımızı artırdık. “Yeni temaslar ve pazarlar bize 2022 yılında süt ve süt ürünleri ihracatında yine rekor getirdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu