Ekonomi

Perakende Satış Hacmi Temmuz Ayında Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre perakende satış hacmi temmuz ayında aylık yüzde 2,7, yıllık ise yüzde 31 arttı.

TÜİK bugün temmuz ayı perakende satış endekslerini açıkladı. Buna göre sabit fiyatlarla perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde 2,7 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,4 azalırken, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 5,9 arttı, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 1 azaldı.

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 31 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 19,1, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 41,8, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 17 arttı.

PERAKENDE CİRO AYLIK YÜZDE 12 ARTTI

Cari fiyatlarla perakende ciro bir önceki aya göre yüzde 12 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 3,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 13,5, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 23,9 arttı.

PERAKENDE CİRO YILLIK YÜZDE 93,3 ARTTI

Cari fiyatlarla perakende ciro geçen yılın aynı ayına göre yüzde 93,3 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 84,4, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 124,3, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 38,1 arttı.

haberakkisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu